Vybíráme podlahu vhodnou pro psy | Marcon Interier

Vybíráme podlahu vhodnou pro psy

Vybíráme podlahu vhodnou pro psy

Pes je možná nejlepším přítelem člověka, ale také to může být největší nepřítel podlah. Zatímco roznáší špínu, škrábe povrchy jeho ostrými drápky, nebo si uleví, kdykoliv se mu zachce, pes opravdu může poškodit podlahu ve vašem domě, speciálně koberec a rohožky.

Pokud právě stavíte či rekonstruujete a máte doma psa, který vám z podlahy dělá menší chlívek, jste na správném místě. Sestavili jsme pro vás seznam různých podlah vhodných pro domácí mazlíčky, které nejen že snesou jakýkoliv výstřelek vašeho pejska, ale také dobře vypadají. I když se jednotlivé typy nějakým způsobem liší, to co je spojuje, je odolnost a hutnost, jenž si poradí se škrábanci a jakýmkoliv nepořádkem.

Přátelské podlahy pro pejsky

Pokud chcete tip na podlahu, které se v každém případě vyhnout, pak jsou to jakékoliv koberce. Možná jste slyšeli hororové příběhy od jiných pejskařů o uměleckých vzorcích, které jejich darebáci vytvořili na větších či menších kobercích. Koberec je houbou na veškerý nepořádek a zničí se opravdu rychle. Pokud je koberec vaší jedinou možností, zkuste si pořídit nějaký bez uzlíků, aby se do nich drápky vašich pejsků nezachytily. Nejen že by to zničilo koberec, ale také si psi mohou nepříjemně ublížit.

Vhodnější však je, pokud navštívíte náš showroom a osobně si vyberete ze vzorníků ideální design PVC podlahy. Vzorky uvidíte naživo, můžete si podlahy osahat a porovnat více vzorků. Podlahoví specialisté vám rádi pomohou s výběrem nejvhodnější PVC podlahy dle vašich cenových možností.

Nicméně, tady jsou jiné populární a dobře vypadající alternativy pro psí dům.
1. Bambus - tento mohutný materiál není pouze potravou pro pandy, ale také vhodnou podlahovou krytinou pro domy s domácími mazlíčky. Je neuvěřitelně odolná, takže snese téměř jakoukoli zátěž.
2. Vinylové podlahy - tento typ podlahové krytiny odolá jak psům, tak lidem, speciálně malým dětem. Je odolná vůči škrábancům a flekům a velice snadno udržitelná. Navíc, nejdou moc slyšet kroky a patří mezi podlahové krytiny odolné vůči alergenům.
3. Laminátové podlahy - tato možnost může velice důvěryhodně napodobit dřevo. Je extra pevná, vodě-odolná a často vybíraná právě pejskaři.

Dřevěné podlahy

Kupodivu, tato velice oblíbená podlaha není dobře slučitelná se psy. Moč může poskvrnit podlahu, která pak nepříjemně zapáchá i po rychlém vyčištění. To stejné nastane i s miskou s vodou - pokud se voda vylije a není ze země rychle odstraněna, dřevo může nasáknout a deformovat podlahu. Navíc, psí drápky mohou dřevěnou podlahu doškrábat k nepoznání, nemluvě o tom, jak velký hluk pes nadělá procházením se po dřevě. Nicméně, vyčištěním a potřením dřevěného povrchu akrylátovým lakem může dlouhodobě pomoct.

Pokud na dřevěné podlaze trváte, potom se řiďte pravidlem “čím silnější, tím lepší”. Tady vám poskytujeme pár možností, které nejvíc odolají psímu týrání.
Kanadský javor
Dub
Americký ořech