Vybíráme dřevěnou podlahu - 1. část | Marcon Interier

Vybíráme dřevěnou podlahu - 1. část

Vybíráme dřevěnou podlahu - 1. část

Jak jistě víte, každá dřevěná podlaha má svůj specifický povrch, barvu a povahu. Váš výběr bude záležet na vašich osobních preferencích a efektu, jehož chcete dosáhnout. V první části seriálu o tom, na co se zaměřit při výběru té správné dřevěné podlahy, se zaměříme především na její vzhled.

Barva

Dřevěná podlaha

Odstín jednotlivých podlah dá každému pokoji unikátní nádech. Ujistěte se, že odstín ladí s vybavením domácnosti (speciálně u exotických dřevin a přírodních odstínů). Časem však je možné přebrousit a přebarvit podlahu, pokud se vám barva podlahy bude zdát vybledlá nebo nastanou v zařízení domácnosti nějaké radikální změny.

Lesk

Na trhu existují 3 základní typy lesku: vysoký lesk, střední lesk a matovost. U velmi lesklého zpracování se stává, že jsou na podlaze vidět jakékoliv stopy a čmouhy mnohem více, než při zpracování matném, které mnohdy zaručují dlouho trvající krásu dřevěné podlahy bez větší námahy.

Pokládání

Dřevěná podlaha

Při pokládání vaší dřevěné podlahy byste měli brát ohled na úhel rozmístění vůči podlahovým nosníkům. Ale také je nutno mít v potaz přesný obvod a velikost pokoje. Například, pokud prkna prkna rozmístíte podélně, pokoj pak bude vypadat delší. Ještě lichotivějšího vzhledu dosáhnete úhlopříčným rozložením prken. Pokud se vám líbí originální vzhled, dejte spíše přednost dřevěné podlaze se vzory.

Dřevěná podlaha

Konec konců, vše bude záležet jen a jen na vašem vkusu, ale mějte na paměti, že dřevěná podlaha je většinou na celý život a vždy je dobré si nechat poradit od zkušeného specialisty.